Zaujímavosti

BBC Earth Experience v Londýne: Zažite divočinu prostredníctvom fascinujúcej výstavy

Máte príležitosť zoznámiť sa zblízka s najväčším katalógom záberov divokej prírody na svete ponúkajú organizátori nového BBC Earth Experience v Londýne.

Dúfajú, že je pre mnohých ľudí príliš dobrá na to, aby si ju nechali ujsť. Tento pohlcujúci zážitok, ktorý bol vybudovaný v Daikin Centre v Earl’s Court, vznikol v spolupráci so štúdiami BBC, Moon Eye Productions a Live Nation a obsahuje hlavnú galériu a oddychové zóny, ktoré umožňujú divákom všetkých vekových kategórií komunikovať so svetom prírody.

 

Koncepcia je podobná zážitkom Van Gogh Lumiere, ktoré sa v posledných dvoch rokoch objavili po celom svete, ale namiesto umenia využíva BBC Earth Experience zábery a hudbu z televízneho seriálu BBC Studios Natural History Unit Seven Worlds, One Planet (Sedem svetov, jedna planéta), ktoré sa premietajú na viacerých viacuhlových obrazovkách.

Vzhľadom na tému nie je prekvapením, že celý projekt je vedený snahou o udržateľnosť. Zážitok je umiestnený v novom priestore s rozlohou 1 608 m2 , ktorý sa po skončení projektu dá rozobrať. Celá budova a jej obsah využívajú materiály, ktoré možno recyklovať, opätovne použiť alebo im dať druhý život.

   

BBC Earth Experience bol navrhnutý tak, aby ho mohli navštíviť ľudia všetkých vekových kategórií.Po vstupe návštevníci vstúpia do hlavnej galérie, obrovskej miestnosti s 12-metrovými stropmi, v ktorej je vystavená príroda a divoké zvieratá zo siedmich kontinentov sveta. V miestnosti Micro Life môžu návštevníci preskúmať planétu Zem v mikroskopickom meradle a potom sa ponoriť do záberov z dronov na Vista Stage(holografické premietanie). Cesta na dno oceánu v miestnosti Water Life potom umožní návštevníkom interakciu so životom pod hladinou.

   

Výsledným produktom sú 9 m vysoké projekčné plochy, ktoré v návštevníkoch vyvolávajú pocit, že sa preniesli do Národného parku Serengeti alebo na dno oceánu. Ekologické posolstvo a posolstvo trvalej udržateľnosti sa tiahne celým projektom, preto je príznačné, že posledná vec, ktorú návštevníci uvidia a počujú pred odchodom z BBC Earth Experience, je špeciálny odkaz známeho prírodovedca Sira Davida Attenborougha, ktorý návštevníkov nabáda, aby sa zamysleli nad tým, čo môžu všetci urobiť vo svojom každodennom živote pre ochranu planéty.

Predchádzajúci článok
Inovatívne Konferenčné a Kancelárske Priestory Spoločnosti Deloitte v Projekte EUROVEA 2