Zaujímavosti

Nové partnerstvo prináša Microsoft Teams do zariadení zasadacích miestností Cisco

Microsoft Teams a Cisco meetings

Na tohtoročnom veľtrhu ISE 2023 spoločnosti CiscoMicrosoft ohlásili partnerstvo, ktoré umožní natívne využívanie platformy Microsoft Teams na zariadeniach Cisco. Spoločnosť Cisco počas ISE 2023 predstavila nový rad zariadení na spoluprácu pre Microsoft Teams, taktiež nový mikrofón pre hybridnú prácu. Uviedla, že jej inovácie majú pomôcť organizáciám dosiahnuť „bezproblémové“ hybridné pracovné skúsenosti a priniesť zákazníkom väčší výber, flexibilitu a možnosti.

Zariadenia certifikované pre Microsoft Teams

Obe spoločnosti avizovali pripravovanú spoluprácu už koncom minulého roka a už v marci 2023 bude certifikovaná prvá vlna zariadení. Konkrétne sa jedná o zariadenia:

  • Cisco Room Bar
  • Cisco Board Pro 55˝ a 75˝
  • Cisco Room Kit Pro pre malé, stredné a veľké zasadacie miestnosti
  • Cisco Room Navigator
  • Cisco Desk Pro
  • Stolná kamera Cisco 4K
  • Cisco Headset 320 a Headset 720

Jeetu Patel, EVP a generálny riaditeľ pre bezpečnosť a spoluprácu Cisco, uviedol:

„Budúcnosť práce je tu a je hybridná, čo si vyžaduje skutočne výnimočný a inkluzívny zážitok, ktorý nie je obmedzený miestom, zariadením alebo platformou na stretnutia. Vďaka interoperabilite, flexibilite a bezpečnosti prináša Cisco skutočnú zvukovú inteligenciu do svojich najlepších zariadení a softvéru vo svojej triede. Naše partnerstvo so spoločnosťou Microsoft spája dvoch lídrov v oblasti spolupráce, aby úplne prepracovali hybridný pracovný zážitok.“

Všetky certifikované zariadenia bude možné spravovať v Centre správy Teams a novom portáli správy Teams Rooms Pro, ako aj prostredníctvom správy zariadení Cisco Control Hub.

Partnerstvo Microsoft Teams s Cisco

Cisco ukazuje interoperabilitu Webex pre Microsoft Teams

Cisco uvádza, že je prvým dodávateľom, ktorý ponúka zariadenia s Microsoft Teams Rooms ako predvoleným prostredím s podporou pripájania sa na stretnutia Webex pre všetky jeho vlastnosti a funkcie, ktoré zákazníci poznajú. Nadnárodný výrobca so sídlom v San Jose je prvým, kto ponúka zariadenie s Microsoft Teams Rooms, ktoré je plné všetkých očakávaných funkcií bez toho, aby IT oddelenie vyžadovalo reštart alebo rekonfiguráciu.

Stolový mikrofón Cisco Pro

Cisco uvádza, že na rozdiel od štandardných mikrofónov je Cisco Table Microphone Pro viacsmerový a využíva pokročilé možnosti zvukovej inteligencie. S vysokou presnosťou zachytáva hlasy účastníkov v miestnosti pomocou štyroch vstavaných mikrofónov a ponúka potlačenie hluku pre rôzne pracovné priestory.

Medzi funkcie stolového mikrofónu Cisco Pro patria:

  • Najvyššia kvalita zvuku“: Cisco uvádza, že sofistikovaná technológia AI a viacsmerová architektúra pomáhajú zachytávať hlasy v zasadacích miestnostiach a umožňujú vzdialeným účastníkom priestorový, realistický zvukový zážitok. Hardvér na potlačenie hluku a pokročilé spracovanie zvuku umožňujú nerušené hybridné stretnutia.
  • Jednoduché nasadenie: Cisco Table Microphone Pro je napájaný PoE, aby sa dal jednoducho nastaviť a škálovať, s možnosťou plug-and-play pre video zariadenia Cisco. Mikrofón je možné nakonfigurovať, prispôsobiť a monitorovať v Control Hub s jednoduchou centralizovanou sprácou v clode.
  • Vylepšené zabezpečenie: End-to-end šifrovanie zaisťuje bezpečnosť bez rizika vystavenia citlivých, dôverných alebo regulovaných interakcií so sieťou.

Cisco Table Microphone Pro je dnes všeobecne dostupný pre zákazníkov používajúcich Cisco Room Kit EQ, Cisco Room Kit Pro a Cisco Room Panorama.

Spoločnosť potvrdila, že nový mikrofón bude podporovať zariadenia Cisco Room and Board, ktoré by mali byť certifikované pre Microsoft Teams Rooms v marci 2023.

Interoperabilita zvuku

Cisco taktiež potvrdilo rozšírenie svojej interoperability videa a zariadení, aby umožnilo bezproblémovú integráciu založenú na IP s audio systémami tretích strán.

Shure bol ohlásený ako prvý partner, ktorý podporuje Cisco bezproblémovou integráciou do mikrofónov spoločnosti, vrátane MXA920 Ceiling Array alebo MXA710 Linear Array.

Brian Woodland, viceprezident globálneho obchodného rozvoja v spoločnosti Shure, povedal:

Nová generácia interoperability zvuku medzi spoločnosťami Cisco a Shure na báze IP poskytuje flexibilitu a bezproblémovú spoluprácu pre budúce prostredia videokonferencií a poskytuje koncovým používateľom prvotriedne zvukové zážitky.“

Záver k partnrstvu medzi Microsoft a Cisco

Cisco a Microsoft spojili svoje sily, aby priniesli na trh najmodernejší hardvér a softvér pre hybridnú komunikáciu, ktorú určite ocení množstvo zákazníkov využívajúcich tento typ komunikácie. Tešíme sa, aké ďalšie výhody táto spolupráca prinesie.

 

 

 

 

 

Predchádzajúci článok
Prišiel čas prezentovať sa v extra veľkom formáte od Sharp NEC
Nasledujúci článok
MEETINGBAR A10 – Práca z domu jednoducho a kvalitne