Zaujímavosti

Podmorský život v 8K na obrovských pohlcujúcich obrazovkách v rámci bezplatného filmového zážitku v Londýne

London 8K screen

 

Krátky film s názvom Forsaken sa práve prehráva na obrazovkách od podlahy až po strop na Tottenham Court Road v Londýne, aby upozornil na masové vymieranie života na Zemi.

Premiéra filmu Forsaken sa uskutočnila 11. januára v Outernet London, najväčšom európskom digitálnom výstavnom priestore, ktorý je pre verejnosť úplne zadarmo.

Ambasádori Greenpeace budú na mieste od 13. do 14. januára a od 6. do 7. februára inšpirovať návštevníkov, aby podnikli kroky na ochranu 30 % svetových oceánov do roku 2030 a podporili zákaz hlbinnej ťažby.

Sea life screen in 8K 1

Krátky film vymyslel a režíroval oceňovaný režisér Roland Lane, produkovala ho spoločnosť Frameless a animovala spoločnosť Cinesite. Pod Rolandovým vedením Andrew McNamara dohliadal na štáb Cinesite s kreatívnou podporou vedúcej oddelenia Assets and Visual Development Madeleine Scott-Spencer.

Tím úzko spolupracoval s Rolandom na vývoji celkového dizajnu a počítačovej konštrukcie jednotlivých fáz životného cyklu nesmrteľnej medúzy, pričom vytváral jednotlivé fázy príbehu, ako aj blokovanie všeobecného časovania a pohybu s cieľom efektívne využiť priestor.

Sea life in 8K 2

Sekvencia sa realizovala pomocou štandardného pracovného postupu VFX a animácie spoločnosti Cinesite s vykresľovaním až do rozlíšenia 8K na stenu a spätným rozlíšením na 360-stupňové video s frekvenciou 50 snímok za sekundu, ktoré sa potom preložilo na každú LED video stenu, aby poskytlo úplný pohlcujúci zážitok.

 

 

 

Predchádzajúci článok
Sharp/NEC prináša veľkoformátový obraz s ohľadom na obmedzený rozpočet s novou Sériou E
Nasledujúci článok
Zmodernizované priestory Slovak Telekomu vo Forum Business Centre v Bratislave