Riešenia

AV technológiami nabitá nová NEMOCNICA BORY

Nemocnica Bory - nabitá Av technológiami

Už ste navštívili novú špičkovú Nemocnicu Bory? Nemocnica disponuje prívlastkom „najmodernejšia na Slovensku“ nielen vďaka architektúre, medicínskemu vybaveniu, ale aj vďaka moderným audiovizuálnym technológiám, ktoré sme do nemocnice nainštalovali ako jeden z prémiových subdodávateľov projektu.

Aké AV technológie v nej nájdete?

Prehľad, navigácia a komunikácia bez stresu

Nemocnica je kritickým prostredím, v ktorom hrá jasná a stručná komunikácia kľúčovú úlohu na doručenie správnych informácií v správnom čase. Práve na to slúži zabudovaný informačný a navigačný systém v podobe zobrazovacích displejov od spoločnosti Samsung. Na steny a stropy nemocničných chodieb a jednotlivých oddelení bolo nainštalovaných 55 vysokokvalitných displejov, ktoré prostredníctvom sofistikovaných softvérových nástrojov poskytujú všetko potrebné na rýchlu a efektívnu navigáciu v celom zariadení. Pacienti, návštevníci, lekári a zamestnanci nemocnice tak na mieste dostávajú pravidelné, aktuálne a cielené informácie. Zážitok s jednoduchou navigáciou vytvára oveľa menej stresujúcu atmosféru v kriticky náročnom prostredí.

Nemocnica Bory - informačný a navigačný systém     Nemocnica Bory - informačný a navigačný systém 2

Integrovaný systém pre efektívnu internú komunikáciu

Pre internú komunikáciu lekárov a ostatného nemocničného personálu slúži viac ako 100 veľkoplošných monitorov Samsung zobrazujúcich údaje z Nemocničného informačného systému. Rozmery týchto monitorov boli zvolené tak, aby bola vždy zabezpečená dobrá čitateľnosť zobrazovaných údajov.

Výnimočný prvý dojem a informačný komfort pre návštevníkov

Vstupná hala nemocnice je vybavená 3×3 zostavou bezrámových LED obrazoviek Samsung, ktorá svojim obsahom a výnimočnou kvalitou obrazu upúta návštevníkov už od ich príchodu. Ponúka priestor na zobrazenie informácií o vybavení nemocnice, užitočných informáciách o lekároch, inovatívnych liečebných postupoch a technológiách, či iného informačného obsahu. Celý systém je riadený pomocou Samsung MagicINFO digital signage softvéru, ktorý je prepojený s informačným systémom prevádzkovateľa nemocnice, odkiaľ sú čerpané všetky potrebné informácie. Na stenách najpoužívanejších komunikačných koridorov nemocnice je ďalších 32 veľkoplošných monitorov so zvýšeným jasom zapojených do tohto systému.

Nemocnica Bory - zostava 3x3 bezrámových LED obrazoviek Samsung

Efektívne riadenie čakární

Čakárne pre pacientov a návštevníkov nemocnice sú vybavené kvalitnými displejmi, ktoré slúžia na zobrazovanie informácií vyvolávacieho informačného systému. Pacient si cez aplikáciu na svojom mobilnom zariadení zarezervuje návštevu u príslušného špecialistu. Systém mu vygeneruje poradové číslo, následne príde do čakárne, kde sleduje poradie prijímaných pacientov na tabuli. Po vyvolaní a zobrazení jeho čísla na tabuli, vstupuje do ordinácie. Vyvolávací systém urýchľuje celkový čas vyšetrenia a výrazne zjednodušuje a skvalitňuje chod nemocnice. Na displejoch sú okrem poradových čísel zobrazené relevantné informácie a zaujímavý reklamný obsah, ktoré upútajú čakajúcich pacientov a prispejú k zníženiu vnímania dĺžky čakacej doby.

Nemocnica Bory - čakárne pre pacientov s kvalitnými displejmi

Komfort a zábava na pacientských izbách

Pacientske nemocničné izby vďaka svojmu vybaveniu zabezpečia pacientom ten najvyšší komfort a prvotriednu starostlivosť. Súčasťou vybavenia vyše 280 lôžok sú aj hotelové TV prijímače od spoločnosti Samsung, na ktorých je nainštalovaný Hospitality TV systém. Systém ponúka najnovšie televízne technológie v spojení s jednoduchým riešením centrálneho riadenia. Jeho súčasťou je tzv. TV raster – súbor TV programov a systém videa na vyžiadanie (Video on Demand), ktoré poskytnú pacientom vítanú úľavu, priestor na zábavu a vytvoria známejšie domáce prostredie.

Nemocnica Bory - pacientske izby + Hospitality TV systém    Nemocnica Bory - Pacientske izby + Hospitality TV systém

Detská dialýza s internými displejmi

Súčasťou pracovísk nemocnice je aj Oddelenie detskej dialýzy, ktoré pozostáva z 2 miestností po osem lôžok a jednej izolačky. Ku všetkým lôžkam sú nainštalované displeje s Hospitality TV systémom, ktoré okrem zábavného obsahu slúžia pacientom aj na zobrazovanie informácií o nemocnici, o sieti lekární, reklamných ale aj odborných informácií.

Hospitality TV systém na lekárskych izbách pre profesionálnu prácu a odpočinok

Lekárske izby a izby obsluhujúceho personálu sú taktiež vybavené zobrazovacími monitormi s Hospitality TV systémom. Univerzálna využiteľnosť monitorov umožňuje lekárom vo vysokom rozlíšení zobrazovať odborné informácie potrebné pri práci, ale taktiež slúži ako prostriedok na odreagovanie a vytvorenie pohodlia po náročnej pracovnej smene.

Nemocnica Bory nabitá AV technológiami

Ak ste ešte nemocnicu nenavštívili, rozhodne neváhajte. Okrem najmodernejšieho technologického vybavenia, na vás čaká profesionálny personál a nadštandardná zdravotná starostlivosť. Vysokokvalitné AV vybavenie od našej spoločnosti len podčiarkuje špičkovú úroveň poskytovanej starostlivosti nemocnice. Tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou tohto unikátneho projektu.

Predchádzajúci článok
LOGITECH SIGHT: Jednoduché zariadenie s výnimočnými vlastnosťami
Nasledujúci článok
Sharp/NEC prináša veľkoformátový obraz s ohľadom na obmedzený rozpočet s novou Sériou E